| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 7.1" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 3" |
| Length | 3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Samsung Smartphones:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |