| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Power | 1100 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 6.03 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | HP 5400R zl2 Switch Series |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |