| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Universal Adapter | Yes |
| Multiple Power Tips | Yes |
| Number of Power Tips | 3 |
| Localization | United States |
| Outer Tip Size | 0.29" |
| Inner Tip Size | 0.18" |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Frequency | 60 Hz |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |