Ordinateurs Shuttle SW580R8
SW580R8
Sélectionner un modèle
| Processor | |
|---|---|
| Processor Socket | Socket LGA-1200 |
| Processor Supported |
|
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | W580 |
| Memory | |
|---|---|
| Maximum Memory Supported | 128 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Total Number of Memory Slots | 4 |
| Storage | |
|---|---|
| Supported Storage Drive Interfaces | Serial ATA III |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of 3.5" Bays | 4 |
| Total Number of Expansion Slots | 2 |
| Number of PCI Express x4 Slots | 1 |
| Number of PCI Express x16 Slots | 1 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI (Rear) | Yes |
| Total Number of USB Ports | 13 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 4 |
| Number of Onboard USB 2.0 Ports | 1 |
| USB Type-C (Front) | Yes |
| USB Type-C Detail | USB 3.2 Gen Type-C port (5 Gbps) |
| Number of SATA Interfaces | 4 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Supply Wattage | 500 W |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Aluminum |
| Height | 7.5" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 13.1" |
| Weight (Approximate) | 7.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Business |
| Energy Star | Yes |