Ordinateurs Portables Samsung NP754XGK-KS1US
NP754XGK-KS1US
Sélectionner un modèle
Key features:
- Secure Mobility: Thin and light design with advanced security features.
- Powerful Performance: Equipped with Intel® Core™ processors for seamless multitasking.
- Galaxy Connected Experience: Enhanced productivity through device continuity.
Specifications:
- Model: Galaxy Book4
- Display: 15.6" FHD 16:9 PLS, 300 nits
- Operating System: Windows 11 Pro
- CPU Options: Intel® Core™ 5120U / 7150U
- Graphics: Intel® Graphics / NVIDIA® GeForce® MX570 (optional)
- Memory: 8GB/16GB LPDDR4X (on board)
- Storage: Up to 512GB PCIe Gen4 NVMe
- Battery: 54Wh 4-cell Li-ion
- Weight: 3.46 lb. / 15.4mm thickness
- Ports: 1 HDMI, 2 USB-C, 2 USB-A, 1 RJ45, 1 MicroSD, 1 Headphone-out/Mic-in Combo
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Generation | 13th Gen |
| Processor Model | i7-1355U |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Processor Speed | 1.70 GHz |
| Maximum Turbo Speed | 5 GHz |
| L3 Cache | 12 MB |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| System Memory Form Factor | On-board |
| On-board Memory | 16 GB |
| On-board Memory Technology | LPDDR4X |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15.6" |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 300 Nit |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4X |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 2 x USB Type-C |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
| Power Plug Type | Type C |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.60" |
| Width | 14" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 3.42 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Charger Included | Yes |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
galaxy-book4-series.pdf NP754XGK-KS1US
galaxy-book4-series.pdf MOD-SAMSUNG-GALAXY-BOOK4