Samsung Galaxy Book3 360 Ordinateur Portable 15,6" Écran Tactile AMOLED, Intel Core i5-1340P, 16 Go, 256 Go SSD, Windows 11 Pro
NP754QFG-KB2US
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Robuste: Commercial
-
Connexion: Bluetooth
-
Clavier: 53 Key Standard Alpha Numeric
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1340P |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Maximum Turbo Speed | 5 GHz |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| Maximum Supported System Memory | 16 GB |
| System Memory Form Factor | On-board |
| On-board Memory | 16 GB |
| On-board Memory Technology | LPDDR5 |
| Total Number of Memory Slots | 1 |
| Number of Occupied Memory Slots | 0 |
| Number of Free Memory Slots | 1 |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 1 TB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 16" |
| Display Screen Type | AMOLED |
| Screen Mode | WQXGA+ |
| Screen Resolution | 2880 x 1800 |
| Brightness | 400 Nit |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | LPDDR5 |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2.0 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Backlight | Yes |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Cells | 4-cell |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Maximum Battery Run Time | 18 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Power Plug Type | Type C |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Graphite |
| Form Factor | Convertible |
| Height | 0.50" |
| Width | 14" |
| Depth | 9.9" |
| Weight (Approximate) | 3.73 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
galaxy-book3-360-2023.pdf NP754QFG-KB2US
galaxy-book3-360-2023.pdf MOD-SAMSUNG-GALAXY-BOOK3-360