Ordinateurs Portables HP 9PD52UTABA
9PD52UT#ABA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | N4120 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 1.10 GHz |
| Maximum Turbo Speed | 2.60 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 4 GB |
| Maximum Supported System Memory | 8 GB |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Optical Drive Type | No |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 11.6" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology |
|
| Screen Mode | HD |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 600 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB Type-C™ (Data transfer, power delivery) |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Localization | English |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Cells | 3-cell |
| Maximum Battery Run Time | 16.75 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Convertible |
| Height | 0.83" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 8.1" |
| Weight (Approximate) | 3.15 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features | Miracast Technology |
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | China |
| TCO Certified | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |