Ordinateurs Portables HP 31F80AWABA
31F80AW#ABA
Sélectionner un modèle
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i7-1185G7 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Maximum Turbo Speed | 4.80 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 32 GB |
| System Memory Technology | LPDDR4 |
| Intel Optane Memory Ready | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 14" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics Premium |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4 |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 2 Thunderbolt™ 4 with USB4™ Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Cells | 4-cell |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.65" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.89 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|