Ordinateurs Portables HP 6F7X3UTABA
6F7X3UT#ABA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Model | i7-1265U |
| Maximum Turbo Speed | 4.80 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| System Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| System Memory Speed | 6400 MHz |
| Storage | |
|---|---|
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
| Optical Drive Type | No |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 13.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Screen Mode | WUXGA |
| Screen Resolution | 1920 x 1280 |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Finger Print Reader | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Upgradable Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Localization | English |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Cells | 6-cell |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.65" |
| Width | 11.7" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 2.18 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Premium Computing |
| Features | Anti-glare Screen |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
HP 3 year Return to Depot Notebook Hardware Support |