Ordinateurs Portables HP 38S12UTABA
38S12UT#ABA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i5-1135G7 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| vPro Technology | No |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| System Memory Technology | LPDDR4X |
| Intel Optane Memory Ready | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
| Optical Drive Type | No |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 13.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology |
|
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4X |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Type-A Ports | 1 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Localization | English |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Cells | 4-cell |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Convertible |
| Height | 0.63" |
| Width | 12" |
| Depth | 7.8" |
| Weight (Approximate) | 2.18 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool Gold (EPEAT Gold) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |