Apple MacBook Air Notebook 13,6", M2, 16 Go, 256 Go SSD, Minuit
MC7X4LL/A
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Commercial
-
Connexion: Bluetooth
-
Clavier: 58 Key Alpha Numeric
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Apple |
| Processor Type | M2 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Apple |
| Chipset Model | M2 |
| Memory | |
|---|---|
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 13.6" |
| Display Screen Technology |
|
| Screen Resolution | 2560 x 1664 |
| Brightness | 500 Nit |
| Color Gamut | DCI-P3 |
| Graphics Controller Manufacturer | Apple |
| Graphics Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Maximum Memory Bandwidth | 100 GB/s |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Thunderbolt 3 Ports | 2 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | macOS |
| Operating System | macOS Sequoia |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Battery Information | |
|---|---|
| Maximum Battery Run Time | 18 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 30 W |
| AC Adapter Frequency |
|
| Power Plug Type | Type C |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Blue |
| Product Color | Midnight |
| Cover Material | Aluminum |
| Height | 0.44" |
| Width | 12" |
| Depth | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 2.73 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Charger Included | Yes |
| Features | Touch ID |
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
Your MacBook Air comes with 90 days of complimentary technical support and a one-year limited warranty. |