Modules de Transcepteur Fortinet FG-2600F
FG-2600F
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Firewall Protection Supported |
|
| Encryption Standard |
|
| Number of VPN Supported | 30000 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 16 |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 16 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | 100 Gigabit Ethernet |
| Network Standard |
|
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 22 |
| Expansion Slot Type |
|
| Number of SFP+ Slots | 2 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor |
|
| Height | 3.5" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 21.1" |
| Weight (Approximate) | 30.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |