Modules de Transcepteur Black Box LGC215A-R2
LGC215A-R2
Sélectionner un modèle
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of PoE+ (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE Port Type | PD |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Fiber Mode Supported |
|
| Maximum Distance Supported | 0.10 km |
| Fiber Optic Cable Core/Cladding Specification |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 1 |
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Number of SFP Slots | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Power Consumption | 33 W |
| Plug/Connector Type |
|
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Standalone |
| Height | 1" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information | 45 Day Standard Returns Policy |