Modules de Transcepteur Opengear ACM7004-2-L
ACM7004-2-L
Sélectionner un modèle
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.4" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 1.32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Models & Connectors:
Emissions: EN 55022:2010, CISPR 22:2008, FCC Part 15 Subpart B:2015, ICES-003 Issue 5 (2014), AS/NZS CISPR 22:2009+A1:2010, EN 61000-3-2:2006/A2:2009, EN 61000-3-3:2008 Immunity: EN 55024:2010, CISPR 24:2010, EN 61000-4-2:2009, EN 61000-4-3:2006+A2:2010, EN 61000-4-4:2004+A1:2010, EN 61000-4-5:2006, EN 61000-4-6:2009, EN 61000-4-8:2010, EN 61000-4-11:2004 Isolation:
Other Agency Approvals: CE, UL 1950, TUV, C-Tick, Security features to support PCI DSS 3.2 compliance, NERC CIP standards, FIPS 140-2 validated module Certificate #2473 Memory & CPU:
MTBF: AC-DC (12V) adapter - 100,000 hours Operating System: Linux with source code access and Custom Development Kit (CDK) Security & Authentication: IPsec & OpenVPN, SSL tunnels, Secure Shell (SSH V2), TACACS+, Kerberos, RADIUS and LDAP authentication, PAP/CHAP authentication (dial up), Dial back support, Local authentication, System event syslog, Authenticated NTP Gateway Router: Stateful firewall, DHCP server, DDNS, Port forwarding, IP filtering with access control lists
|
| Application/Usage |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 4 Year |