| Product Information | |
|---|---|
| Accessibility | Clamshell |
| Carrying Options |
|
| Maximum Screen Size Supported | 15.4" |
| Closure Type | Zipper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Material Details |
Nylon Zipper |
| Durability | Water Resistant |
| Height | 12.5" |
| Width | 16.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |