| Technical Information | |
|---|---|
| RMS Output Power | 100 W |
| Minimum Frequency Response | 32 Hz |
| Maximum Frequency Response | 140 Hz |
| Minimum Crossover Frequency | 40 Hz |
| Maximum Crossover Frequency | 140 Hz |
| Sound Pressure Level | 105 dB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 20.5" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 17.10" |
| Weight (Approximate) | 38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|