Scanner de code-barres Zebra SP7201 Vertical, USB, Plage Standard, Noir Minuit, 1D/2D
SP7201-SV00004ZCWW
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Commercial
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager, 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 9.02" |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 129° |
| Field of View (Vertical) | 76° |
| Reading Angle (Skew) | 70° |
| Reading Angle (Pitch) | 80° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 86100 lux |
| Drop Specification |
5 ft./1.5 m |
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 15 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 15 mil |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | Red |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 20% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Color | Midnight Black |
| Height | 5.4" |
| Width | 6" |
| Depth | 3.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| Application/Usage |
|
sp72-series.pdf SP7201-SV00004ZCWW
sp72-series.pdf MOD-SP72-V