Lecteurs de Cartes MagTek 22522003
22522003
Sélectionner un modèle
- Easy to Use: Automatic reading of checks, credit and debit cards with no alignment needed.
- Accurate Data Capture: Verifies checks and credit cards accurately in real-world conditions.
- Fast Checkout: Instantaneous reading and information transfer, enhancing customer service.
- Durable Design: Built to last through years of daily use without compromising performance.
- Model: Mini Check Reader
- Check Reading: MICR checks, ISO-standard magnetic stripe cards, driver's licenses
- Dimensions: 6.0" long; 4.0" wide; 3.18" high (Mini), 4.4" high (Mini with MSR)
- Interfaces: IBM 4683/4693, NCR 7052 Keyboard Wedge, Hypercom/VeriFone Terminals, PC Keyboard Wedge
- Durability: Proven performance with major US retailers
| Technical Information | |
|---|---|
| MICR Font Supported |
|
| Check Scanning | Single-sided |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| Number of Serial Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 4.3" |
| Width | 4" |
| Length | 6" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
micr.pdf 22522003
magtek-minimicr.pdf MOD-MAGTEK-MINIMICR