Lecteurs Zebra MS-1207WA-I000R
MS-1207WA-I000R
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Rugged, lightweight design for easy portability.
- Low power consumption, making it eco-friendly.
- High scan speed of 5 - 200 cm/sec for efficient scanning.
- Durable, replaceable sapphire tip enhances longevity.
- Wide read angle of 0 ~ 45° for versatile scanning.
- Multiple interfaces available, including Keyboard Wedge and RS232.
Specifications:
- Optical:
- Light Source: 660nm Red LED
- Resolution: 5 mils (0.12mm)
- Depth of Field: 0.04" (0.1mm)
- Scan Rate: 2 78.7 inches/sec (5-200 cm/sec)
- Reading Angle: 0 to 45°
- Print Contrast Ratio: 0.5 min.
- Min Narrow Bar: 0.12 mm (PCS=0.9), 0.18 mm (PCS=0.5)
- Interface:
- Connector Types: Undecoded, Keyboard wedge (5-pin DIN or miniDIN), RS232
- Reading Start Method: Without trigger switch
- Bar Code Signal: TTL compatible; Black bar = high, White space = low
- Environmental:
- Operating Temperature: 32 to 131°F (0 to 55°C)
- Storage Temperature: -4 to 158°F (-20 to 70°C)
- Humidity: 20% to 85% RH non-condensing
- Mechanical:
- Weight: 60 g (cable not included)
- Cable: Coiled cable
- Case Material: Stainless Steel
Caractéristiques principales
-
connectivité: Corded
-
Connexion: Serial
-
Capacité de numérisation: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | Laser |
| Scan Rate | 36 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Linear |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Serial |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.6" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 4.45 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Interfaces Supported:
USB Cable separate |
| Certifications & Standards |
Laser Classification:
Electrical Safety:
EMI/RFI:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-ms120-unitech-readers-datasheet-1.pdf MS-1207WA-I000R
Unitech_MS120_Brochure.pdf MS-1207WA-I000R
mod-ms120-unitech-readers-datasheet-1.pdf MOD-MS120