Imprimantes Kiosk Custom 915AS050100700
915AS050100700
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Ticket Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 7.87 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 19 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 300000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 7.09" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 10.58 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information | Paper width: 216mm |
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | Romania |