Imprimantes Laser HP 7PS98ABGJ
7PS98A#BGJ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| Print Technology | Laser |
| Duplex Printing | Automatic |
| Connectivity Technology | Wired |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7.99" |
| Display Screen Type | CGD |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
|---|---|
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Copier | |
|---|---|
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Monochrome |
| Fax | |
|---|---|
| Fax Color | Monochrome |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Media Handling |
|
| Standard Input Media Capacity | 1200 sheets |
| Standard Output Media Capacity | 500 sheets |
| Reliability | |
|---|---|
| Duty Cycle | 300000 |
| Recommended Monthly Print Volume | 5000 to 30000 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Floor Standing |
| Height | 43.2" |
| Width | 26.2" |
| Depth | 26" |
| Weight (Approximate) | 115.7 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver) |
| Energy Efficiency Certification | China Energy Conservation Program (CECP) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |