Imprimantes Laser HP 6QN29ABGJ
6QN29A#BGJ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| First Print Speed |
|
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 45 |
| A4 Color Print Speed (ppm) | 43 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| Ink Color |
|
| Print Technology | Laser |
| Wireless Print Technology |
|
| Duplex Printing | Automatic |
| Color Cartridge Type | Single Multicolor Cartridge |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 8" |
| Display Screen Type | CGD |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
|---|---|
| Scanner Type |
|
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan To |
|
| Image Formats Supported |
|
| Scan Speed (Black) | 100 |
| Copier | |
|---|---|
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| A4 Mono Copy Speed (cpm) | 43 |
| A4 Color Copy Speed (cpm) | 43 |
| Maximum Copy Resolution (dpi) | 600 x 600 |
| Maximum Document Enlargement | 400% |
| Maximum Document Reduction | 25% |
| Fax | |
|---|---|
| Fax Type | Flatbed |
| Fax Color | Monochrome |
| Speed Dialing | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Media Handling |
|
| Standard Input Media Capacity | 650 sheets |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
Operating systems:
Network operating systems:
|
| Reliability | |
|---|---|
| Duty Cycle | 80000 |
| Recommended Monthly Print Volume | 2000 to 10000 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 23" |
| Width | 16.4 ft |
| Depth | 15.1 ft |
| Weight (Approximate) | 83.8 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Certification | China Energy Conservation Program (CECP) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |