Imprimantes Zebra ZT41143-T0100AGA
ZT41143-T0100AGA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
RFID: Oui
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 14.02 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Length | 72.99" |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 7.99" |
| Maximum Label Width | 4.49" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 12.8" |
| Width | 10.6" |
| Depth | 19.5" |
| Weight (Approximate) | 36 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Energy Star | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
zt400-series.pdf ZT41143-T0100AGA
zt400-series.pdf MOD-ZT411-RFID