Imprimante mobile RFID Zebra ZQ630 Plus, thermique directe, 203 dpi, 115 mm/s, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, IP54
ZQ63-RUXA004-00
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
RFID: Oui
-
Robuste: Industrial
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Capacité de la batterie: High Capacity
-
Connexion: Bluetooth
-
Mises à niveau optionnelles: Clip Mount
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4.53 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Length | 32.01" |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Mobile Device Printing | Yes |
| Power Consumption | 6.80 A |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| RFID | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 6.50 mil |
| Maximum Roll Diameter | 2.60" |
| Maximum Label Width | 4.41" |
| Maximum Label Length | 32.01" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 4°F (-15.6°C) - 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | 13°F (-10.6°C) - 149°F (65°C) |
| Storage Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Height | 3.2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 7.4" |
| Weight (Approximate) | 2.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
zq600-series-rfid.pdf ZQ63-RUXA004-00
zq600-series-rfid.pdf MOD-ZQ630R-PLUS-RFID