Imprimantes d'étiquettes Toshiba B-EP4DL-GH20-QM-R
B-EP4DL-GH20-QM-R
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Ultra-compact and rugged design
- Rapid print speed of up to 105mm/sec
- Flexible connectivity options: USB, Bluetooth, wireless LAN
- Large media capacity for less frequent changes
- Backlit LCD for easy operation and monitoring
Specifications:
- Model Name: B-EP4
- Dimensions: 145(H) x 150(W) x 75(D) mm
- Weight: 860g (approx.)
- IP Rating: IP54 with optional case
- Operating Temperature: 0°C to 50°C
- Print Resolution: 203dpi (8 dots/mm)
- Max Print Speed: 105mm/sec
- Battery: Lithium ion 14.8V, 2600mAh
- Memory: 8MB ROM & 16MB RAM
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Couleur de l'étui: Black
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Memory Technology | DRAM |
| Flash Memory | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Infrared | Yes |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.68" |
| Maximum Label Width | 4.53" |
| Maximum Label Length | 39.30" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | ESC/POS |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 2600 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 5.7" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
mod-ep4d-toshiba-label-printer-datasheet.pdf B-EP4DL-GH20-QM-R
mod-ep4d-toshiba-label-printer-user-manual.pdf B-EP4DL-GH20-QM-R
toshiba-b-ep-series.pdf B-EP4DL-GH20-QM-R
mod-ep4d-toshiba-label-printer-datasheet.pdf MOD-EP4D
mod-ep4d-toshiba-label-printer-user-manual.pdf MOD-EP4D