Imprimantes d'étiquettes Seiko Instruments SLP620
SLP620
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Couleur de l'étui: Grey
-
Connexion: USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 2.76 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.28" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Label Width | 2.28" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Input Voltage | 6.3 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 5.8" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6.8" |
| Weight (Approximate) | 1.08 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | USB |
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
3 YEAR LIMITED WARRANTY |
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-datasheet.pdf MOD-SEIKO-SMART-LABEL-PRINTERS
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-user-manual.pdf MOD-SEIKO-SMART-LABEL-PRINTERS