Imprimantes d'étiquettes HP CZ993AB1H
CZ993A#B1H
Sélectionner un modèle
Key features:
- Long-lasting battery to reduce charging interruptions.
- High page yields with Original HP cartridges.
- Fast print speeds: Up to 10 pages per minute (black).
- No network required for wireless printing.
- Durable and compact design fits easily in a bag.
- Dynamic security enabled for cartridge compatibility.
Specifications:
- Print Technology: HP Thermal Inkjet
- Print Speed:
- Up to 10 ppm (black, A4, On AC)
- Up to 7 ppm (colour, A4, On AC)
- First Page Out:
- As fast as 12 sec (black, On AC)
- As fast as 14 sec (colour, On AC)
- Print Resolution:
- Greatest up to 1200 x 1200 dpi (black)
- Up to 4800 x 1200 optimized dpi (colour)
- Monthly Duty Cycle: Up to 500 pages
- Connectivity:
- 1 USB 2.0
- Wi-Fi with mobile printing capability
- Weight: 2.1 kg
- Dimensions: 364 x 186 x 69 mm
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: USB
-
Technologie d'impression: Ink
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Photo Print |
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 19 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 4800 x 1200 |
| Wireless Print Technology |
|
| Duplex Printing | Manual |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Speed | 525 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Maximum Memory Supported | 128 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 2" |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Size |
|
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Standard Input Media Capacity | 50 Sheets |
| Reliability | |
|---|---|
| Duty Cycle | 500 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 2.7" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 4.6 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
oj200.pdf CZ993A#B1H