Imprimantes d'étiquettes Honeywell RP4F00N0B12
RP4F00N0B12
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Ultra-rugged design: Survives drops from 2m and features an IP54 rating for dust and moisture resistance.
- Lightweight and ergonomic: Easy to carry and operate, enhancing worker efficiency.
- Hot-swappable battery: Maintain connectivity without interruptions for battery changes.
- Advanced analytics: Operational Intelligence solution for proactive maintenance and management.
- Wide media compatibility: Supports various label types, including linerless options.
Specifications:
- Model: RP4F (4 in), RP2F (2 in)
- Dimensions: RP4F: 187 x 164 x 77 mm; RP2F: 160 x 116 x 77 mm
- Weight: RP4F: 1.02 kg; RP2F: 0.72 kg
- Connectivity: Dual Bluetooth 5.0, 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi
- Battery: RP4F: 4900 mAh; RP2F: 2500 mAh
- Operating Temperature: -20°C to 55°C
- Media Width: RP4F: 51 mm to 111 mm; RP2F: 25 mm to 57 mm
- Print Width: RP4F: Up to 104 mm; RP2F: Up to 48 mm
- Drop Specification: 2 m (6.6 ft)
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Application/Usage | Mobile |
| Features |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Power Consumption | 4.90 A |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Flash Memory | 1.95 GB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard |
|
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Thickness | 6.30 mil |
| Maximum Roll Diameter | 2.30" |
| Maximum Label Width | 4.09" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 4900 mAh |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) - 131°F (55°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Storage Temperature | -22°F (-30°C) - 149°F (65°C) |
| Storage Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 7.4" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 2.25 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
rpf-series-2024.pdf RP4F00N0B12
rpf-series-2024.pdf MOD-RP4F