Imprimantes d'étiquettes Custom 911MM010100P33
911MM010100P33
Sélectionner un modèle
Key features:
- Fast Printing Speed: 110 mm/sec to enhance productivity.
- Multiple Connection Options: Bluetooth and Wi-Fi compatibility for versatile usage.
- Durable Design: IP54 rating for outdoor reliability and resistance to falls from 1 meter.
- Versatile Media Handling: Supports roll widths of 76.2 mm and 80 mm.
- Extended Battery Life: Up to 720 minutes of print autonomy.
Specifications:
- Printing Method: Thermal printing
- Resolution: 203 dpi (8 dots/mm)
- Supported Barcode Formats: QR Code, Data Matrix, UPC, EAN, and more
- Power Supply: Li-ion 7.2 V, 2.6 Ah
- Dimensions: 149(L) x 53(H) x 122(P) mm
- Weight: 475 g (battery included)
- Operating Temperature: -10°C to +50°C
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: Serial, USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4.33 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage | Mobile |
| Features |
|
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 4 Month |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
| Character Sets |
|
| Print Head Life | 50 km |
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 640 KB |
| Flash Memory | 2 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB Type C |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 4.2 |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g/n |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 3.94 mil |
| Maximum Roll Diameter | 1.57" |
| Maximum Label Width | 2.83" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | Custom/POS |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Battery Capacity | 2600 mAh |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 50°F (10°C) - 122°F (50°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.1" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 1.05 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
mp-ranger.pdf 911MM010100P33
mp-ranger.pdf MOD-MP-RANGER