Imprimantes d'étiquettes Brother PJ822
PJ822
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 3 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 200 |
| Application/Usage | Mobile |
| Features | Lightweight |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Size |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 14°F (-10°C) - 122°F (50°C) |
| Operating Relative Humidity | 20% - 80% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.2" |
| Width | 10" |
| Depth | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 1.34 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |