Imprimantes d'étiquettes Bixolon SRP-352PLUSVWDAK
SRP-352PLUSVWDAK
Sélectionner un modèle
Key features:
- Fast printing speed of up to 200mm per second (30% faster than SRP-350)
- High-speed USB 2.0 support (480 Mbps)
- Long-lasting auto-cutter up to 1.8 million cuts
- Customer-oriented software tools including firmware download and logo management
- 2D barcode printing support for PDF417 and QR Code
- Available in two models: SRP-350plusC (with auto-cutter) and SRP-350plusA (without auto-cutter)
Specifications:
- Printing Method: Direct thermal
- Printing Speed: 200mm/sec
- Resolution: 180 dpi (7 dot/mm) / 203 dpi
- Paper Width: 80mm
- Supply Method: Easy paper loading
- Reliability: 70,000,000 lines
- Interface: USB 2.0 on board, RS-232C, Ethernet
- Power Supply: AC 100-240V / DC 24V, 2.5A
- Dimensions: 145 X 195 X 146 mm
- Operating Temperature: 0~45°C
- Options: Wall mount and splash cover available
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Couleur de l'étui: Black
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 15.75 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 180 |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Character Sets |
|
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Fonts Included |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Flash Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Receipt |
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 3.15 mil |
| Maximum Roll Diameter | 3.27" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | BXL/POS |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Frequency |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) - 104°F (40°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 80% |
| Storage Temperature | -4°F (-20°C) - 140°F (60°C) |
| Storage Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 5.7" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 7.9" |
| Weight (Approximate) | 3.53 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
SRP-350plusV.pdf SRP-352PLUSVWDAK