Imprimantes d'étiquettes Bixolon SPP-R200IIIPLUSWK
SPP-R200IIIPLUSWK
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 3.94 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 1.89" |
| Application/Usage | Mobile |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 1.57" |
| Maximum Label Width | 2.28" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 5" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 8.04 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Platform Supported |
|
mod-spp-r200iii-plus-bixolon-label-printer-datasheet.pdf MOD-SPP-R200III-PLUS
mod-spp-r200iii-plus-bixolon-label-printer-user-manual.pdf MOD-SPP-R200III-PLUS