Imprimantes de Receipts Star Micronics 39309201
39309201
Sélectionner un modèle
Key Features
- **AutoSide Loading™** for effortless document loading
- **Bi-directional** serial impact printing capability
- Compatible with **Epson TM295/TM290** footprint
- **3-Year Warranty** for peace of mind
- Suitable for **multi-copy** printing with high reliability
Specifications
- Print Speed: 3.1 LPS (13mm/sec)
- Print Width: 2.5" (63mm)
- Print Head: 9 Pin
- Copies: Original + 2
- Operating Conditions:
- Temperature: 5°C - 40°C
- Humidity: 10% - 80% RH
- Interface: Serial RS232C or Centronics Parallel
- Power Supply: External power supply - PS48
- Case Color: Available in Putty or Charcoal
Caractéristiques principales
-
Couleur de l'étui: White
-
Technologie d'impression: Dot Matrix
| Technical Information | |
|---|---|
| Print Color Capability | Monochrome |
| Print Technology | Dot Matrix |
| Maximum Mono Print Speed (lps) | 3.1 lps |
| Maximum Print Width | 7.17" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Slip |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 5.5" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 7.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
mod-sp298-star_micronics-receipt-printers-datasheet.pdf 39309201
mod-sp298-star_micronics-receipt-printers-user-manual.pdf 39309201
Logiscenter_Star-Micronics_SP298.pdf 39309201
mod-sp298-star_micronics-receipt-printers-datasheet.pdf MOD-SP298
mod-sp298-star_micronics-receipt-printers-user-manual.pdf MOD-SP298