Imprimantes de Receipts Honeywell PR3A300610011
PR3A300610011
Sélectionner un modèle
Key features:
- Smallest and lightest in its class for all-day comfort
- Fastest time to first receipt, 20-30% quicker than competitors
- Integrated PCI-compatible MSR with AES encryption for secure transactions
- Versatile connectivity options including Bluetooth, USB, and Wi-Fi
- Modular accessories for battery management and charging
- Remote management capabilities for easy updates
Specifications:
- Physical Characteristics:
- Weight: PR2 - 309 g (10.9 oz), PR3 - 349 g (12.3 oz)
- Drop specification: 1.2m (4 ft) per MIL STD 810G
- Print Speed and Resolution:
- Print Speed: Up to 3 ips (76.2 mm/sec)
- Print Technology: Direct thermal
- Battery:
- Standard Battery: 7.4V Li-Ion, 1620mAh
- Charging: approximately 240 minutes
- Communications:
- Standard: USB 2.0
- Optional: Bluetooth® (v2.0), IrDA, 802.11b/g
Caractéristiques principales
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 3 in/s |
| Maximum Print Resolution | 203 dpi |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 1.60" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 2.3" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.1" |
| Weight (Approximate) | 12.31 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-pr3-honeywell-receipt-printers-datasheet.pdf PR3A300610011
mod-pr3-honeywell-receipt-printers-user-manual.pdf PR3A300610011
Intermec_PR2-PR3.pdf PR3A300610011
mod-pr3-honeywell-receipt-printers-datasheet.pdf MOD-PR3
mod-pr3-honeywell-receipt-printers-user-manual.pdf MOD-PR3