Imprimantes de Receipts Custom 911BD050100313
911BD050100313
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Ticket Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 7.87 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Label Width | 3.25" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 7.6" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 9.9" |
| Weight (Approximate) | 8.82 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Paper width: 82.5mm |
| Platform Supported | PC |