Imprimantes de Receipts Custom 911BS020300733
911BS020300733
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Slip Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 9.84 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 20 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5.91" |
| Maximum Label Width | 3.25" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 13.9" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight (Approximate) | 7.28 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Paper Width: 82.5 mm |
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | India |
mod-kube-ii-custom-receipt-printers-datasheet.pdf 911BS020300733
mod-kube-ii-custom-receipt-printers-user-manual.pdf 911BS020300733
mod-kube-ii-custom-receipt-printers-datasheet.pdf MOD-KUBE-II
mod-kube-ii-custom-receipt-printers-user-manual.pdf MOD-KUBE-II