Imprimantes de cartes HID 94641
94641
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Card Print |
| Print Color Capability | Color |
| Printing Capability | Double Sided |
| Maximum Color Print Speed | 16 Second |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 |
| Application/Usage | Desktop |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1 GB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 13" |
| Width | 19.8" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 24.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GreenCircle |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-hdp6000-hid-card-printers-datasheet.pdf MOD-HDP6000
mod-hdp6000-hid-card-printers-user-manual.pdf MOD-HDP6000