Imprimantes de cartes Evolis TTR201BBH
TTR201BBH
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Card Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 8 Second |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Width | 1.89" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Features | Rewriting |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Card |
| Media Size | 2.13" x 3.37" - CR-80 Card |
| Media Handling |
|
| Media Load Type | Auto Feed |
| Media Thickness | 30 mil |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 6.5" |
| Width | 7.4" |
| Depth | 14.5" |
| Weight (Approximate) | 5.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | USB |
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
tattoo-rw.pdf TTR201BBH
tattoo-rw.pdf MOD-TATTOO