Imprimantes d'étiquettes Honeywell RP2A0001B00
RP2A0001B00
Sélectionner un modèle
Key features:
- Ultra-rugged design: 2 m (6.6 ft) drop-tested
- Fast printing speed: Prints receipts up to five inches per second
- Hot-swappable battery: Maintain wireless connectivity while swapping batteries
- Environmental analytics: Real-time data on battery age and printhead condition
- Compatible with most thermal printer languages: Simple integration into existing systems
Specifications:
- Printer Models: RP2 (2-inch), RP4 (4-inch)
- Dimensions: RP2: 160mm x 116mm x 77mm; RP4: 187mm x 164mm x 77mm
- Weight: RP2: 0.72 kg; RP4: 1.02 kg
- Media Roll Width: RP2: 25mm to 57mm; RP4: 51mm to 111mm
- Operating Temperature: -20°C to 55°C
- Battery Capacity: RP2: 2600 mA-Hr; RP4: 5200 mA-Hr
- Communication: USB, Bluetooth 4.0, NFC
- Drop Specification: 2 m (6.6 ft)
- Ingress Rating: IP54
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Robuste: Industrial
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution | 203 dpi |
| Maximum Print Width | 1.89" |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.28" |
| Maximum Label Width | 2.24" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 6.3" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.59 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
mod-rp2-honeywell-label-printer-datasheet.pdf RP2A0001B00
mod-rp2-honeywell-label-printer-user-manual.pdf RP2A0001B00
honeywell_rp-series.pdf RP2A0001B00
rpe.pdf MOD-RP2