| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3 1/2" |
| Label Length | 1" |
| Number of Labels per Roll | 5470 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Tabletop Printers:
|
| Certifications & Standards |
FDA 175.105 |
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T