Call for a full selection of bar code labels for your Wasp printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 3/4" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 3000 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Wasp WPL305 , WPL304 , WPL205 |
| Country of Origin | United States |