| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1 1/8" |
| Label Length | 3 1/2" |
| Number of Labels per Roll | 130 |
| Core Diameter | 25/32" |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Self-adhesive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Paper |
| Weight (Approximate) | 1.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Used with SLP620, SLP650, and SLP650SE |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |