Étiquettes SATO 54SX02006
54SX02006
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3" |
| Label Length | 2" |
| Number of Labels per Roll | 960 |
| Core Diameter | 1 1/2" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
SATO CX Series Printer |
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 54SX02006
sato-Labels-Specsheet-EN.pdf 54SX02006