Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3" |
| Label Length | 3" |
| Number of Labels per Roll | 2000 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Sato Label Printer Series:
|
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 53S001007