| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2 5/16" |
| Label Length | 4" |
| Number of Labels per Roll | 300 |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |