| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 4" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 730 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent Acrylic |
| Print Technology |
|
| Finishing | Matte |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polypropylene |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Printer:
|
mod-labels-brother-brother-labels-datasheet.pdf MOD-LABELS-BROTHER