| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 4" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 280 |
| Core Diameter | 3/4" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Archival Safe | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother RuggedJet 4 Printer Series |