| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 150 ft |
| Label Diameter | 5" |
| Label Format | Roll |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Yellow |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Products:
|
mod-labels-brother-brother-labels-datasheet.pdf MOD-LABELS-BROTHER