| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 8" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 920 |
| Core Diameter | 3" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Finishing | Smooth |
| Archival Safe | Yes |
| Printable | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Titan Industrial Printer Series |
mod-labels-brother-brother-labels-datasheet.pdf MOD-LABELS-BROTHER