| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Translucent |
| Product Material | Glass |
| Form Factor |
|
| Height | 35.40" |
| Width | 23.60" |
| Depth | 0.16" |
| Weight (Approximate) | 20.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Office |
| Post-consumer-waste% | 0% |